Kim Jestem

Poznaj moją historię i doświadczenie

Jako bardzo młody człowiek wyjechałem za przysłowiowym chlebem na emigrację do Niemiec. Zacząłem od pracy fizycznej, by już po kilku latach prowadzić spółkę, generującą przychód w wysokości kilkuset tysięcy złotych.

Kiedy wydawało mi się, że jestem u szczytu moich możliwości biznesowych, doświadczyłem bolesnego upadku. Z dnia na dzień straciłem wszystko. Do Polski wróciłem z długami w wysokości ponad 1 miliona marek niemieckich. Przez następne lata spłacałem swoje zobowiązania, pracując jako trener. Jeszcze w Niemczech szkoliłem się bardzo intensywnie, inwestując w swój rozwój dziesiątki tysięcy złotych. Wprowadziłem na polski rynek markę PERSOLOG (Master Trener PERSOLOG), która pozwala badać ludzką osobowość.

Jedną z kompetencji, która najpierw pozwoliła zbudować mi dochodowy biznes, a następnie stała się kluczem do wyjścia z trudności, była sprzedaż. Dziś jestem propagatorem pojęcia Sprzedaży Naturalnej, o której w 2019 roku napisałem książkę (dostępną w sieci Empik) oraz przy użyciu autorskiej metody przeszkoliłem tysiące adeptów sprzedaży. Jako trener od 1998 roku do dziś przeszkoliłem takie spółki, jak PKO B.P., AmplicoLife czy Firma Oponiarska Dębica S.A.

W 2002 roku powołałem do życia spółkę Polskie Doradztwo Finansowe, która – pomagając zarządzać aktywami finansowymi klientów – wygenerowała milionowe obroty. Od tego czasu stałem się wspólnikiem jeszcze kilku innych spółek. Jednak najważniejszą z nich jest dziś Heksagon Sp. z .o. o., założona w 2009 roku. Skupia się ona na działalności szkoleniowej. W jej ramach stworzyłem zawód doradcy rozwoju Osobistego, którego rolą jest wspieranie klientów szkoleniowych w procesie wdrażania wiedzy w praktykę, oraz koncepcję Heksagonu Szczęścia i listę 13 nawyków ludzi sukcesu. Moim celem jest stworzenie najskuteczniejszej firmy szkoleniowej w Europie. Już dziś w moim zespole nad tym celem pracuje 40 doradców oraz 20-osobowy zespół.

Jestem mistrzem samodyscypliny i żywym przykładem na to, jak dzięki odpowiednim nawykom i nastawieniu podnieść się i każdego dnia stawać się lepszą wersją siebie, czyniąc ze swojego życia Arcydzieło. Od lipca 2018 roku, codziennie rano, o godzinie 5:55, prowadzę Klub 555 i budzę tysiące ludzi do tego, aby na drodze zmiany nawyków zmieniali swoje życie na lepsze. To właśnie na porannych transmisjach omawiamy wspomniane wcześniej nawyki. Średnio na każdej transmisji na żywo jest ze mną od czterech do pięciu tysięcy osób.

W 2019 roku ruszyłem pieszo z mojego domu do Santiago de Campostela. W podróży, każdego dnia, prowadziłem poranne transmisje klubu, webinary i zdalnie zarządzałem firmą. Przejście 2000 km zajęło mi prawie trzy miesiące. Wierzę, że życie stawia przed nami różne wyzwania, ale odpowiednie nawyki pozwalają nam pokonać nawet największe bariery. 27 maja rusza program pt. “Wolni od długów”, reality show, do którego zostałem zaproszony w roli eksperta.

Książki Fryderyka

Heksagon Szczęścia

opowiada o balansie, który jest niezbędny w naszym życiu, by osiągnąć szczęście, spełnienie i spokój.

Sprzedaż Naturalna

to książka opowiadająca o koncepcji “sprzedaży naturalnej”, którą sam stworzyłem.

Obudź Się

to historia, w której pokazuję swoją długą i wyboistą drogę po marzenia.

Problemy Są Dobre

to książka inspirowana moimi osobistymi doświadczeniami – wzlotami i upadkami.